Co to jest “Direct Immersion”?

Kurs językowy “Direct Immersion” jest to niezwykle intensywny i efektywny program nauki języka angielskiego metodą imersji językowej, która polega na całkowitym “zanurzeniu” się w języku obcym. W praktyce oznacza to stały kontakt  z językiem obcym poprzez różne formy interakcji językowej. W trakcie naszego programu językowego staramy się stworzyć środowisko, w którym nasi uczestnicy czują się jakby nagle przenosili się do kraju, którego języka się uczą. Dzięki temu w sposób naturalny przełamują bariery językowe bez potrzeby wyjeżdżania za granicę.

Jak to robimy?

Uczestnicy kursu podczas 3 dniowego pobytu w hotelu spędzają prawie 30 godzin z native speakerem, posługując się wyłącznie językiem angielskim. Ramy programowe wytyczają rytm dnia I kolejno następujące po sobie zagadnienia, z którym uczestnicy muszą się zmierzyć, ale nie są to jednak zajęcia w żaden sposób przypominające lekcje w szkole. Program opiera się raczej na dyskusjach, konwersacjach, prakycznych treningach, odgrywaniu scen I w dużej mierze na autentycznych sytuacjach w których uczestnicy I native speaker znajdują się w ciągu 3 dni programu. Ilość uczestników ograniczamy do maksymalnie 4 osób biarących udział razem w jednej sesji weekendowej z jednym native speakerem, przy czym uczestnicy, również między sobą mogą posługiwać się wyłącznie językiem angielskim. Nasi native speakerzy pochodzą z różnych krajów świata angielsko-języcznego (Kanada, USA, Wielka Brytania, Australia).

Kurs “Direct Immersion” odbywa się na bazie dwóch ścieżek tematycznych do wyboru:
General English oraz Business English.

General English:

  • skierowany do każdego kto chciałby wprowadzić trochę świeżości I innowacyjności w swój proces nauki języka oraz szybciej niż podczas tradycyjnej nauki przejść do płynności językowej.
  • pomoże Ci nareszcie przeskoczyć barierę I pokonać kompleksy nawarstwiające się
    podczas tradycyjnej, długiej I mozolnej nauki.
  • Program `Direct Immersion` w niezawodny sposób dodaje pewności siebie przy posługiwaniu się językiem angielskim, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Business English:

  • skierowany do osób chcących zyskać konkretne kompetencje językowe, pozwalające na swobodne poruszanie się w świecie pracy I biznesu, tj. do managerów I pracowników firm międzynarodowych, gdzie język angielski jest podstawowym lub coraz częściej wymaganym językiem w codziennej komunikacji.
  • program skokowo poprawia umiejętności językowe w obszarach takich jak rozmowy telefoniczne, prowadzenie korespondencji, udział w spotkaniach I konferencjach, prowadzenie negocjacji, udzielanie informacji o produkcie I firmie, profesjonalna obsługa klienta itd.
  • idealne rozwiązanie dla zapracowanych osób, nastawionych na szybkie I konkretne efekty